چگونه یک مبل بادوام برای منزل مان انتخاب کنیم؟

راهنمای خرید مبل

30 آبان 1397

درباره هزینه ای که برای خرید مبل تان می توانید اختصاص دهید واقع گرا باشید. قرار نیست بیش از حد معمول برای مبل نشیمن تان کنار بگذارید یا مبلی بخرید که به دلیل تولید ضعیف، قیمت پائینی دارد. با چرخی در وبسایت های فروش آنلاین مبل یا در صورت داشتن وقت با بررسی نمایشگاه های مبل و مراکز فروش مبل می توانید تصمیم بهتری در مورد میزان هزینه لازم و معمول برای مبل تان، اتخاذ کنید.
استحکام کلاف مبل در عمر مفید مبل حرف اول را می زند، با هزینه مورد نظر سعی کنید با کیفیت ترین کلاف مبل را برای مبل تان انتخاب کنید. پس از کلاف مبل، انتخاب پارچه ی خوب و بادوام برای مبل اهمیت دارد زیرا لباس افرادی که روی مبل خواهند نشست با پارچه مبلی اصطکاک خواهد داشت و این هزاران اصطکاک در طی مدت استفاده در صورتی که جنس پارچه مبل بافت و جنس لازم را دارا نباشد، باعث از بین رفتن ظاهر پارچه مبلی خواهد شد.


انتخاب پارچه یا چرم مبل باید با توجه به کاربرد مورد نظرتان صورت گیرد. پارچه مبلی های میکروفایبر و چرم های مبلی چرک تاب تر بوده و لکه های احتمالی روی مبل نیز راحت تر از پارچه مبلی های میکروفایبر و چرم مبلی پاک می شود اما پارچه مبلی های پنبه ای لکه گیر هستند و پاک کردن لکه از این پارچه مبلی ها سخت و حتی امکان ناپذیر است. پارچه مبلی های پشمی مورد حمله بید قرار می گیرند در حالیکه پارچه مبلی های پنبه در این مورد مقاوم اند. بسته به نوع استفاده و نوع مبل تان باید با تحقیق، پارچه مبلی مناسب خودتان را انتخاب و اقدام به خرید کنید.

 

جنس فوم، فنر، تسمه و ... که زیر پارچه مبلی بکار می روند در راحتی و عمر مبل اهمیت دارند. فوم های پلی اورتان ارزان بوده و طول عمر کمی هم دارند. برخی فوم ها نشیمن راحتی به مبل می بخشند و انعطاف خوبی نیز دارند. جنس تسمه و فنری که در نشیمن و پشتی مبل استفاده می شوند و حتی نوع نصب آنها نیز مهم است.

 

 

  

 

 

 

 

منبع : homeadvisor.com