برای انتخاب مبل خوب به چه نکاتی توجه کنیم؟

راهنمای خرید مبل

28 آبان 1397

برای انتخاب مبل خوب به چه نکاتی توجه کنیم؟

شما چه دارید به خانه جدیدتان نقل مکان می کنید و می خواهید برای منزل جدید مبل مناسب انتخاب کنید و چه قصد دارید دکوراسیون و مبل منزل فعلی تان را عوض کنید، باید بهترین مبل را برای خانه تان برگزینید.
شما در انتخاب مبل گزینه های فراوانی دارید. وقتی در نمایشگاه های مبل قدم میزنید و یا به گشت و گذار و جستجوی آنلاین برای خرید مبل می پردازید، متوجه خواهید شد که تنوع مبل موجود در بازار بسیار بالاست.
اگر نوع مبل مناسب خانه و آپارتمان تان را در نظر دارید می توانید مبل تان را بصورت آنلاین انتخاب و سفارش دهید، با اینکار علاوه بر سهولت خرید مبل در وقت و هزینه تان هم صرفه جویی زیادی کرده اید.


۱. ابعاد مبل را بپرسید؛
از فروشنده مبل ابعاد مبلی که انتخاب کرده اید را بخواهید و مبلی انتخاب کنید که از نظر ابعاد با ابعاد اتاقی که می خواهید مبل را در آن قرار دهید تناسب داشته باشد.
بر اساس فضای خالی خانه تان می توانید تعداد مبل ها و صندلی ها را افزوده یا کم نمائید.


ببینید چه نوع مبلی به خانه و دکوراسیون تان بیشتر می آید؛

در نمایشگاه ها و فروشگاه های آنلاین مبل انواع مبل موجود، عبارتند از؛
مبل سلطنتی یا استیل، مبل کلاسیک یا نیمه استیل، مبل راحتی یا مدرن و مبل ال. شما باید تصمیم بگیرید که دوست دارید از کدام مدل مبل در منزل تان استفاده کنید.
گفتنیست که مبل های استیل و مبل کلاسیک بیشتر برای خانه های متراژ بالا و دارای دکوراسیون سنتی مناسب اند در حالی که مبل های راحتی و ال برای آپارتمان های متراژ متوسط و پائین باید انتخاب شوند که دکوراسیونی مدرن نیز دارند.

۳. بهترین پارچه را برای نوع استفاده تان انتخاب کنید.

تنوع پارچه های مبلی بسیار بالاست و خریدار باید با توجه به نوع و میزان استفاده اش از مبل، باید پارچه مبل مناسب را انتخاب کند.
پارچه های ظریف به مبل تان ظاهری گرانقیمت تر می دهند ولی نیاز به مراقبت فراوان دارند در حالی که می توانید برای داشتن ظاهری مدرن از انواع چرم برای مبل تان انتخاب کنید.

۴. انتخاب کلاف مبل؛

کیفیت و عمر مبل تا حد بسیار زیادی به کیفیت کلاف مبل بستگی دارد. برای انتخاب کلاف و تشخیص کلاف خوب باید قبل از روکش کردن کلاف با پارچه مبلی، کلاف مبل را ببینید و بررسی کنید. کلاف مبل خوب نه تنها از مواد چوبی / فلزی خوبی ساخته شده است بلکه محل های اتصال تکه های کلاف نیز محکم می باشد.


۵. بهترین رنگ را انتخاب کنید؛

رنگ مبل تان را بر اساس رنگ دیوار ها و پرده های خانه تان انتخاب کنید. اگر مبل تان را برای دوره طولانی قرار است استفاده کنید، بهتر است رنگی برای مبل تان انتخاب کنید که به همه یا بیشتر رنگ ها بیاید، رنگ های خنثی جزو رنگ هایی هستند که به هر رنگی خواهند آمد. رنگی برای پارچه مبلی تان انتخاب کنید که برایتان خسته کننده و تکراری نشود.

۶. انتخاب با کیفیتی داشته باشید؛

مبلی را انتخاب کنید که دارای کلاف، نشیمن و فوم، پارچه و رنگ با کیفیتی باشد و از اینکه کمی بیشتر هزینه کنید نترسید زیرا مبل با کیفیت و با دوامی را خواهید خرید.

 

۷. در انتخاب صندلی و مبل های تک نفره و کاناپه های ۲، ۳ یا ۴ نفره به فضا و چیدمان مورد نظرتان دقت و توجه کنید تا بتوانید بهترین چیدمان مبل را در فضایی که در اختیار دارید انجام دهید.

 

 

منبع : m.wikihow.com