انتخاب مبل برای اتاق نشیمن

اتاق نشیمن از این جهت که اعضای خانواده در آن دور هم جمع می شوند بخش خاصی از منزل هست و اهمیت خود را دارد. همچنین اکثر مهمانانتان هم در این بخش از خانه و روی مبلمان آن پذیرایی می شوند.انتخاب و خرید مبلمانی که در مقابل استفاده هر روزه مقاوم باشد و ظاهری خوب و مورد پسند به این قسمت از خانه ارائه کند، بسیار مهم است.


اندازه گیری کنید:
طول و عرض اتاقی که قصد دارید مبل جدید را در آن قرار دهید، اندازه گیری کنید. شما حتی باید فرو رفتگی ها و فضاهای بین دیوارهای اتاق مورد نظر را نیز اندازه بگیرید.


نقشه بکشید:
طرحی از اتاق نشیمن تان بکشید که در آن ابعاد و فضاهای اتاق برای قرار دادن مبل و لوازم دکوراسیون مشخص باشند.
فضایی که می توانید مبلمان را در آن قرار دهید مشخص کنید و راه های مختلف قرار دادن مبل جدید در اتاق را بررسی نمائید. بین مبل ها حداقل یک متر برای عبور و مرور در نظر بگیرید.


ابعاد درهای ورودی را اندازه بگیرید تا از مشکلات وارد کردن مبلمان به درون اتاق، پیشگیری کنید و مبلی بخرید که بتوانید از درها و پله های ورودی آپارتمان رد کنید.


جای مبل ها را دقیق مشخص کنید:
پس از اینکه فضای قرارگیری مبل ها را مشخص کردید، جایی که هر تکه مبلمان را قرار خواهید داد روی کف با گچ بکشید تا ایده های بهتری به نظرتان برسد.


در مورد اینکه اتاق نشیمن تان چه کاربردی خواهد داشت، خوب فکر کنید. با این کار بهتر می توانید برای خرید مبل مناسب اقدام کنید. اگر قرار است کل خانواده هر روی روی مبلمان اتاق نشیمن بنشینند و دور هم جمع شوند یا مهمان هایتان معمولا روی مبل های نشیمن مورد پذیرایی قرار می گیرند، قطعا به مبل های دارای کلاف بسیار مقاوم که با پارچه ضد لک و مقاوم در برابر اصطکاک ساخته شده است، نیاز دارید به ویژه اگر هنوز فرزندانتان خردسال هستند.
اما اگر هر از گاهی  و بصورت محدود میهمانهایی دارید که روی مبل های اتاق پذیرایی خواهند شد، می توانید از مبل های ظریف تر انتخاب کنید و بیشتر به زیبایی مبل بپردازید.


مبل تان را با توجه به معماری اتاق تان انتخاب کنید:
برخی از ساختمان ها و اتاق ها دارای المان هایی در دکوراسیون داخلی هستند که می توانید با توجه به این نکات معماری به انتخاب مبل مورد نظرتان بپردازید. مبل های استیل و سلطنتی برای خانه های ویلایی و مبل راحتی و مدرن برای آپارتمان ها بهترین گزینه هستند.


 

 

 

منبع : m.wikihow.com