نکاتی مفید برای انتخاب یک مبل خوب

راهنمای خرید مبل

20 آبان 1397

نکاتی مفید برای انتخاب یک مبل خوب


 همانطور که همه می دانیم، انتخاب مبل چیزی فراتر از بررسی زیبایی یک دست مبل برای منزل یا محل کار مان است.
طرح، استایل و ساخت یک مبل اهمیت فراوانی دارد زیرا سالها در دکوراسیون منزل یا محل کار ما قرار خواهد گرفت. پس بررسی جزئیات و کیفیت ساخت مبل مورد نظر برای نهایی کردن خرید مبل مهم است.
ریگان هیز متخصص و طراح مبل و دکوراسیون چند نکته زیر را در انتخاب مبل مهم می داند:

 

طراحی و ساخت مبل؛

مبل خوب دارای کلاف خوب و محکم است. هر چندچنین کلافی دارای عمری بالاست، اما هزینه ای که برای مبل تان در نظر گرفته اید را هم در نظر داشته باشید.
قبل از خرید مبل، در صورت امکان نشیمنش را تست کنید و از راحتی مبل تان اطمینان حاصل کنید. اگر هنگام استفاده از مبل احساس راحتی نداشته باشید، مهم نیست مبل تان چقدر زیباست.

 

ظاهر مبل


آیا از ظاهر کلی مبل تان خوشتان می آید؟
مبلمان شما نه تنها باعث زیبایی خانه تان می شود بلکه تاحدی نشان دهنده شخصیت و علاقمندی های شما نیز می باشد. 
مبلی را انتخاب کنید که الان و بعدها از ظاهرش خوشتان بیاید. این بدان معنا نیست که مبلی ساده و بدون طرحی خاص انتخاب کنید. اگر مبل های دارای طرح های نو یا قدیمی را می پسندید، در فروشگاههای مبل یا سایت فروش مبل حتما مدل هایی منطبق با سلیقه تان را خواهید یافت.

 

کلاف و پارچه مبل


رنگی که روی چوب و کلاف مبل قرار می گیرد در ظاهر و زیبایی مبل تاثیر فراوان دارد. همچنین رنگ پارچه مبل و سایر اجزای دکوراسیون نیز باید با رنگ کلاف مبل همخوانی داشته باشد.
یک صندلی چوبی را می توان با تجدید رنگ روی چوبش نوسازی کرد و این نشان دهنده ی اهمیت رنگ کلاف مبل، میز و صندلی است.
برای داشتن نشیمن رسمی تر از پارچه های مبلی با رنگ روشن برای مبل تان انتخاب کنید، هر چند اگر میزان استفاده از مبل تان زیاد است، بهتر است از رنگهای تیره تر برای پارچه مبل تان بخرید.

 

 

 

منبع :   apartmenttherapy.com