مبل ها گران هستند، قبل از خرید تمام این نکات را در نظر بگیرید.

راهنمای خرید مبل

19 آبان 1397

خوب اگر شما تصمیم به خرید مبل گرفته اید، پس اطلاعات لازم در مورد مبلمان را باید داشته باشید. خرید مبل چیزی بیشتر از انتخاب رنگ و سبک است. قبل از خرید مبل مطمئن شوید که دنبال چه چیزی هستید.

اندازه مبل


مبل های تخت خواب شو فضای بسیار زیادی را اشغال می کنند و از نظر بصری نیز میدان دید زیادی را به خود اختصاص می دهند. قبل از هر گونه خریدی باید مطمئن شوید که این مبلمان اندازه خانه شما هستند. ارتفاع، عرض، عمق مبل  و ارتفاع بازو را به درستی و با دقت اندازه بگیرید. شما باید مطمئن شوید که موقع جا به جایی گوشه های مبل به در و دیوار کوبیده نخواهد شد. هیچ چیز بدتر از این نیست که شما مبلمان گران قیمتی بخرید و موقع حمل آن به در و دیوار کوبیده شود.


ساخت و تولید مبل


عوامل زیادی در ساخت و تولید مبل دخیل هستند و همه آن ها در مورد اینکه شما دقیقا چه چیزی دارید می خرید، به شما توضیح می دهند. همیشه بهترین کار اسن است، حداکثر هزینه ای که می توانید را برای مبلمان بپردازید. مبلمان پشت خالی، همیشه نشانه کم کیفیت ترین مبلی است که می توانید بخرید. مبل پشت پوشیده همیشه بهترین چیزی است که شما می توانید بخرید.


انتخاب پارچه مبل


انتخاب پارچه مهم ترین موردی است که موقع خرید مبل باید در نظر بگیرید. شما به طور مستقیم با پارچه در ارتباط خواهید بود. اگر شما مبل را در اتاق نشیمن قرار می دهید، و افراد زیادی روی ان خواهند نشست و به طور طولانی مدت و مداوم از آن استفاده خواهید کرد، بهتر است جنس بادوامی را انتخاب کنید. اگر در یک اتاق نشیمن رسمی می خواهید مبلمان ا قرار دهید، احتمالا از پارچه های ابریشمی استفاده کنید، بهتر است. به یاد داشته باشید، مبل و پارچه های ان باید سبک زندگی شما را نشان دهد، بنابراین فقط در انتخاب خرید مبل برای خانه نباشید.
رنگ و طرح مبل
رنگ و الگوی مبل به چند دلیل اهمیت دارد. اول اینکه موارد کاملا تزئینی هستند. مبل ها فضای بصری بسیار راحتی را برای ما فراهم میکنند و تاثیر زیادی بر احساس اتاق شما خواهند داشت. مطمئن شوید که رنگ و الگویی که انتخاب میکنید در خانه شما به راحتی هماهنگ خواهند شد و شما می توانید به مدت طولانی این رنگ ها را با وسائل دیگر تزئین کنید. مبل ها بسته به استفاده طولانی یا کوتاه مدتی که از آن ها می شود می توانند آسیب ببینند. برخی از الگوها در طولانی مدت، کهنه شدن خودشان را کم تر نشان می دهند.

 


 راحتی مبل 

راحتی هم یکی از مواردی است که در زمان خرید مبل باید رعایت کنید و در نظر داشته باشید. قبل از اینکه مبل را بخرید، حتما در فروشگاه راحتی آن را انتخاب کنید. به آن تکیه بدهید،پاهایتان را بالا بگیرید، سرتان را به لبه مبل تکیه دهید و دست هایتان را به بازوهای مبل تکیه دهید. تصور کنید در خانه هستید و می خواهید با نشستن روی مبل خستگی خود را در کنید. 


 
قیمت و هزینه مبل

مبل را در قیمت های مختلفی در بازار می توانید پیدا کنید و بهترین کیفیت را در رنج وسیعی از قیمت ها پیدا کنید. یک قانون طلایی در زمان خرید مبل را به یادتان بیاورید، مبل های با رنج قیمتی پایین و متوسط حدود 10 سال برای شما کار خواهند کرد و مبل های با کیفیت و قیمت بالاتر تا 25 سال در خانه شما عمر خواهند کرد.