مبلی بخرید که عمر زیادی داشته باشد

راهنمای خرید مبل

19 آبان 1397

مبلی بخرید که عمر زیادی داشته باشد!


شما اگر می خواهید مبلی بخرید که عمر زیادی داشته باشد، باید به نکات مهمی قبل و در حین خرید مبل دقت کنید. مبلی که شما خریداری می کنید باید برای چند دلیل انتخاب شده باشد. دلایلی از قبیل اینکه شما چه استفاده ای از آن می خواهید بکنید. چه مدل مبلی بیشتر به خانه شما می آید. و از آنجایی که یک مبل خوب می تواند عمر زیادی برای شما داشته باشد، بهتر است قبل از خرید در مورد کیفیت مبل هم اطلاعاتی داشته باشید. 
 


چطور از مبل تان استفاده خواهید کرد؟


تعیین نحوه استفاده از مبل به شما کمک زیادی در انتخاب نوع مبل خواهد کرد. احتمالا شما استفاده روزانه و روزمره از مبل داشته باشید، مثلا روی آن به استراحت بپردازید، تلویزیون تماشا کنید، روزنامه بخوانید، و یا اینکه استفاده رسمی از آن خواهید داشت؟
چه کسی استفاده بیشتری از مبل خواهد کرد؟ به هر موردی توجه ویژه ای داشته باشید اگر می خواهید یک مبل خوب بخرید. مب را براس کسی می خرید که مشکل زانو دارد؟ پس باید مبلی با صندلی های کوتاه داشته باشد تا بتواند زانوهای خود را به راحتی خم و آویزان کند. 
 
چه مدل مبلی مناسب شما است؟
بعد از اینکه مشخص کردید چه استفاده ای از مبل می خواهید بکنید، بهترین شکل و مدل مبل را بعد از ان باید انتخاب کنید. مبلی که برای لم دادن و استراحت کردن است، باید نرم و راحت باشدو کوسن های راحتی داشته باشد، بازوهای مبل کوتاه باشد. بازوهای لوله ای شکل بهترین نوع مبل هستند. 
 


اندازه مبل مناسب خانه شما است یا نه؟


اندازه خانه شما مقیاس بسیار خوبی برای دانستن اندازه مبل شماست که قصد خرید آن را دارید. مطمئن شوید مبلی که قصد خرید ان را دارید بزرگ تر از فضای خانه شما نیست. فضای خانه را اندازه بگیرید. به ویژه اندازه دیواری که بزرگ ترین سایز مبل را به آن تکیه خواهید داد. 
پارچه مبل را چطور انتخاب کنید؟
برای اینکه مبل شما در بهترین شکل خودش دیده شود، باید بهترین و مناسب ترین پارچه را انتخاب کنید. از پارچه هایی با مقاومت بالا استفاده کنید. پارچه هایی مثل ابریشم زیبایی و دوام چند برابری خواهند داشت. پارچه های میکرو خیلی مقاوم به نظر می ایند و شستن و نظافت آن ها کار بسار اسانی است. مبل چرم هم گزینه بسیار مناسبی است اگر شما دنبال طول عمر بالای مبل هستید. 
 


چطور رنگ و طرح مبل را انتخاب کنید؟


برای انتخاب رنگ مبل، قبل از هر چیزی به رنگ وسائی دیگر خانه توجه کید. رنگ های خنثی در اکثر خانه ها و با هر دکوراسیونی خوب ترکیب می شوند. می توانید از بالش های رنگی برای ترکیب مبل های خنثی استفاده کنید. اگر می خواهید مبلمان در تمرکز بیشتری باشند، سراغ رنگ های بلد بروید. 
چطور مبل با کیفیت پیدا کنید؟
مبل با کیفیت از نحوه مونتاژ شدن اجزای داخلی ان با یکدیگر شناخته می شود. مبل با کیفیت سنگین است. چون از چوب خشک شده به دست امده است، از چوبی که بیشترین میزان رطوبت خود را از دست داده و چوب خالص است.  پایه های قسمتی از مبل باید باشند و به آن پیچ نشده باشند. شما نباید فریم و چهارچوب مبل را از زیر پارچه ان ببینید، شکل فریم نباید مشخص باشد. 

قیمت یک مبل خوب چقدر خواهد بود؟


شما می توانید قیمت های مختلفی برای یک مبل از دو میلیون تا بیست میلیون و بالاتر وجود دارد. اگر شما بودجه خوبی برای خرید مبل کنار گذاشته اید سراغ مبل هایی با قیمت بالا و کیفیت عالی بروید. اما با بودجه کم هم می توانید مبل های راحتی مناسبی پیدا کنید که طول عمر خوبی هم دارند.