با چند کلیک مبل را به خانه خود بیاورید

راهنمای خرید مبل

7 آبان 1397

 
مبلی را پیدا کنید که خیلی دوستش دارید


اگر زمان آن رسیده که مبل جدیدی برای خانه خودتان بخرید، اما ترس وحشتناکی از خرید آنلاین مبل دارید. اما ما به شما این اطمینان را می دهیم اگر اقدامات احتیاطی را اتخاذ کنید، خرید انلاین مبل می تواند برای شما خیلی جذاب و شیرین هم باشد!
فقط به "خرید" مبل فکر نکنید. فضا، رنگ و جنس پارچه را در نظر بگیرید. قبل از آنکه سراغ اینترنت یا فروشگاه های مبلمان بروید، در مورد شیوه زندگی و سبک مبلمان منزل خود بیشتر دقت کنید. 

فضای خانه خود را اندازه بگیرید

برای اینکه به نگرانی های خود در مورد خرید آنلاین مبل پایان دهید، از این مرحله ساده شروع کنید: اندازه گیری کنید! قبل از خرید مبل چند فاکتور را باید در نظر بگیرید، اما مهم ترین آن ها این است که مبلمان چگونه در فضای خانه شما جای خواهد گرفت و آیا متناسب با فضای شما خواهد بود یا نه؟
شما باید چند اندازه گیری مختلف را بدانید: ابتدا اندازه های خام طول و عرض اتاقی که مبل در آن جای خواهد گرفت را بگیرید. شما می توانید مبل بزرگ را هم برای خانه خود در نظر بگیرید، ولی در آن صورت شاید مهمانان شما نیز احساس راحتی نداشته باشند. 

اندازه گیری شما نباید صرفا به محیط نهایی چیدمان محدود شود باید تمام فضاهایی که قرار است مبل را از آن رد کنید در نظر بگیرید. از چهارچوب در ورودی تا عرض پله ها و پاگرد ها. یک متر بردارید و همه فضاهای مورد نیاز را اندازه بگیرید و از فروشنده کمک بخواهید به شما در انتخاب مبل متناسب با فضای منزل شما را راهنمایی کند.

 

در خرید مبل باید سبک زندگی خود را بدانید

محدود کردن گزینه های خرید مبل به معنی سخت شدن تصمیم گیری برای شما خواهد بود. با جدیت در مورد مبلی که می خواهید بخرید، فکر کنید. آیا مبل متناسب یا خانه شما خواهد بود؟ آیا مبل های شما در نگاه اول به دل کسانی که آن ها را میبینند، خواهد نشست؟ چه نوع پارچه ای عمر بیشتری خواهد داشت؟ آیا مبلی را که می خرید با دیگر مبلمان خانه می توانید ست کنید؟
ساخت مبل را در نظر بگیرید، یک مبل سنتی با چارچوب چوبی یک انتخاب وحشتناک برای خانه های بچه دار است. گوشه های تیز مبل باعث آسیب رسیدن به بچه ها می شود. اگر در خانه بچه ها زیاد بالا و پایین می پرند و کم تر آرام و قرار دارند، لبه های نرم تری برای مبلمان خود در نظر بگیرید. 


تحقیق کنیدو تحقیق کنید، باز هم تحقیق کنید!

زمانی که رنگ و طرح و اندازه مورد نظرتان را پیدا کردید، وارد دنیای اینترنت شوید. از هیچ وب سایت فروش آنلاین مبل به سادگی رد نشوید. وارد دنیای مجازی که شوید با تنوعی از طرح ها و رنگ ها و مدل ها روبرو می شوید. دچار استرس نشوید. اتفاقا این تنوع دید شما را باز تر میکند و دست شما برای خرید مبل بازتر است. 


نمونه پارچه های مبل را سفارش دهید

زمانی که شما تکه هایی از پارچه های مبل خود را داشته باشید، با خیال خیلی راحت می توانید مبل را تجسم کرده و سفارش دهید. البته برای سفارش خیلی هم عجله نکنید. یکی از فاکتور هایی که در تعیین رنگ مبل شما تاثیر زیادی دارد، رنگ کف خانه شما می باشد. رنگ سفید و روشن دیوار خانه شما می تواند در انتخاب رنگ مبل تاثیر گذار باشد. 
با در نظر گرفتن فاکتورهای بالا، نگرانی شما در مورد خرید انلاین مبل بسیار کم می شود. وقتی بدانید دنبال چه چیزی هستید. خرید انلاین بهترین راه برای رسیدن به کالای مورد نظر است. 

 

منبع : thespruce.com