مبل با کیفیت را چگونه بشناسیم؟

راهنمای خرید مبل

6 آبان 1397

اگر شما هم دوست دارید در مورد مبل با کیفیت بیشتر بدانید و موقع خرید مبل سرتان کلاه نرود، فقط به ظاهر آن نباید توجه کنید. کیفیت مبل چیزی بیشتر از ظاهر است. به همین دلیل هم هست که مبلهای خاص و یونیک قیمت بالاتری هم  دارند.

چارچوب مبل یا همان کلاف مبل، صندلی ها، تشک های مبل تنها راحتی مبلی که قصد خرید آن را دارید، نشان می دهد. البته علاوه بر این شما می توانید متوجه شوید این مبل چند سال برای شما کار خواهد کرد.

 

چارچوب مبل (کلاف مبل) با کیفیت


اینکه یک مبل چه مدت عمر خواهد کرد و شکل خود را حفظ خواهد کرد به چارچوب ان خیلی بستگی دارد. یک مبل با کیفیت کلاف مبل بسیار محکمی دارد.

بهترین چارچوب مبل از چوب کوره ساخته شده است. فرایند خشک کردن کوره، تمام رطوبت چوب را حذف میکند. این کار باعث می شود چوب شکل و ثبات خود را در مدت زمان طولانی حفظ کند. چوب نرم به راحتی خم می شود، به راحتی می چرخد. در حالیکه چوب پیچ خورده مستعد ابتلا به ترک است.

در یک چارچوب باکیفیت خوب، به مفاصل توجه زیادی شده است. آن ها به خوبی چسبیده و پیچیده شده اند. گوشه ها با افزودن بلوک های تقویت کننده برای حمایت اضافی و قدرت دهی به چارچوب تقویت می شوند.

 

صندلی های مبل با کیفیت


صندلی مبل نیز جز مهمی از ویژگی های مبل با کیفیت است. صندلی مبل در کنار چارچوب ترکیب مهمی ایجاد میکند. چارچوب محکم لنگر قدرتمندی برای صندلی های مبل فراهم می کند. قبل از خرید مبل با کیفیت همیشه با نشستن روی آن کیفیت مبل را امتحان کنید. صندلی نباید سقوط کند و با نشستن روی آن به راحتی بتوانید به پشتی تکیه کنید.

حالا که چارچوب و صندلی محکمی برای مبل با کیفیت خود پیدا کردید، به جنس موادی که کوسن با آن ها پر شده دقت کنید. اغلب برای پر کردن کوسن های با کیفیت از پلی اتیلن های فشرده استفاده می شود. هر چه پلی اتیلن ها فشرده تر باشند، کوسن سفت تر خواهد بود. برای نرم تر کردن کوسن ها از فوم استفاده می شود. کتان هم برای نرم تر کردن کوسن استفاده می شود، اما در این صورت دوام کوسن کم تر خواهد بود.

برای داشتن مبل با کیفیت، مطمئن شوید که فوم به کار رفته در کوسن سفت است. در غیر این صورت زوار کوسن زود از بین خواهد رفت.

 

 

 


به خاطر داشته باشید مبل با کیفیت هیچ وقت ارزان نخواهد بود. برای خرید مبل با کیفیت باید هزینه خوبی در نظر بگیرید. درست است شما نمی توانید بیشتر از بودجه ای که در نظر گرفته اید صرف مبلمان کنید، ولی در نظر داشته باشید نخریدن مبل ارزان بارها بهتر از خرید مبل بی کیفیت است. چون شما با فاصله خیلی کوتاهی مجبور به تعویض مبلمان خواهید شد. و این یعنی شاید دو برابر هزینه ای که برای خرید مبل در نظر گرفته بودید.

همه این موارد را درهنگام خرید اینترنتی مبل به خاطر بسپارید.

 

 

 

منبع : thespruce.com