pull-icon
logo-mobile

منوی اصلی


ورود به سایت ثبت نام در سایت

باید ها و نباید های خرید مبل!

صفحه اصلی/مقالات

باید ها و نباید های خرید مبل!

راهنمای خرید مبل

18 مهر 1397

باید ها و نباید های خرید مبل!

Description: Image result for classic sofa design

یکی از وسائل گران قیمتی که برای خانه خریداری می شود، مبلمان خانه است. خرید مبل هزینه زیادی برای شما دارد ولی شما بیشتر وقتتان را در خانه روی آن ها لم خواهید دادید و یا از مهمان هایتان پذیرایی خواهید کرد. پس قبل از خرید مبل اطمینان حاصل کنید که دقیقا به دنبال چه چیزی هستید. سایت خرید آنلاین مبل مبلان بایدها و نبایدهای خرید مبل را برای شما آماده کرده. با نگاهی به این فاکتورهای قبل از خرید، می توانید انتخاب درستی داشته باشید.

در نظر بگیرید چه استفاده ای از مبل خواهید کرد و با خودتان رو راست باشید. آیا برای تماشای تلویزیون مبل می خرید؟ یا برای کارهای رسمی دنبال مبل هستید؟ هیچ تفاوتی نمی کند، اگر اخر سر شما قصد دارید پاهایتان را روی مبل دراز داده و کمی استراحت کنید، یا به تماشای تلویزیون بپردازید، باید تصمیم بگیرید بیشترین استفاده ای که از مبل دارید چه خواهد بود.

مبل با کیفیتی بخرید که قدرت خرید آن را دارید. مبل در کل جزو وسائل گرانی هست که کم ترین هزینه ای هم که کنار بگذارید باید مبلغ چشمگیری باشد. در نظر داشته باشید مبل با کیفیت متوسط هم اگر خرید کنید، باز هم باید برای شما تا 10 سال دیگر کار کند. و اگر مبل با کیفیت بالا خریدید، تا 25 سال برای شما کار خواهد کرد.


فراموش نکنید که زمان خرید دستتان را به پشت مبل بکشید. پشت مبل اگر خالی باشد نشان دهنده یک ساختار فنی ضعیف است.

تا زمانی که در فروشگاه هستید، حتما روی مبل بنشینید، عمق، ارتفاع، ارتفاع صندلی و ارتفاع بازوی مبل را جداگانه امتحان کنید. در ذهن خود مجسم کنید که این مبل با این اندازه از راه پله ها و در ورودی خانه شما رد خواهد شد یا خیر.

قبل از انتخاب مبل با انواع مبل های کلاسیک، مبل راحتی، مبل ال و یا مبل استیل آشنا شوید. هر مدل مبلی کارایی مخصوص به خودش را دارد. ببینید دنبال مبلی با دسته های کوتاه هستید یا بلند؟ مبلی می خواهید که پایه های کوتاهی داشته باشد؟ دوست دارید مبل شما کوسن های طویلی داشته باشد یا چندین کوسن روی یک مبل را ترجیح می دهید؟قبل از خرید به این سوالات و سوالاتی از این قبیل حتما فکر کنید.

 

 منبع : وب سایت thespruce

 

مهدی قدرتی

درباره نویسنده

بیش از ده سال سابقه مترجمی زبان انگلیسی ، علاقه مند به ترجمه و نوشتن...

نظرات (0)

نظرتان را ثبت کنید :

با ثبت نظر در قرعه کشی ماهیانه نظرات مبلان شرکت کنید.