با خیال تخت مبل را آنلاین بخرید (قسمت دوم)

راهنمای خرید مبل

18 مهر 1397

با خیال تخت، مبل خود را آنلاین بخرید! (قسمت دوم)

همراه مبلان باشید تا با فاکتورهای خرید انلاین مبل بیشتر آشنا شوید. تجربیاتی که هم از طرف متخصصین و هم مشتریان به شما پیشنهاد می شود تا بهترین انتخاب را در خرید های آنلاین، بخصوص مبلمان داشته باشید.

 

با دقت به تصاویر مبلمان نگاه کنید

 

سایت های فروش انلاین مبلمان، تصاویر متنوع زیادی از محصولاتشان در سایت درج میکنند. شما باید به هر کدام با دقت نگاه کنید. البته تصاویری که از مبلمان در سایت ها قرار داده می شود، عموما در فضایی گرفته می شود که مبلمان درون فضایی دکور شده قرار گرفته اند. علاوه بر تصاویر اینچنینی، تصاویری از زوایای مختلف مبل نیز در برخی سایت ها به مشتریان ارائه می شود. برای پیدا کردن تصاویر مشابه مبل مورد نظر، می توانید نام شرکت مورد نظر یا طرح مبل مورد نظر را در اینترنت جستجو کنید و موارد مشابه را پیدا کنید. تصاوی متنوعی که از این روش به دست می اورید می تواند تصویری واقعی تر از مبل مورد نظرتان را به شما ارائه دهد.

Description: Image result for sofas decoration

توضیحات محصول را با دقت مطالعه کنید

 

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به توضیحات محصولات علاقه ای ندارید باید بگوییم این روند اشتباهی است. در نظر داشته باشید که شرکت های فروش اینترنتی مبلمان همیشه بهترین جملات رادر توصیف محصولاتشان انتخاب می کنند. علاوه بر خواندن توضیحات محصول، هر لینک یا ویژگی دیگری هم بود را مطالعه کنید. در مورد ساخت و دوام و دستورالعمل های شست وشوی مبل هم اگر موردی در سایت قرار داده شده بود را حتما مطالعه کنید.

 

اندازه گیری های مبلمان را با دقت انجام دهید

 

هنگام خرید آنلاین مبل، اندازه های مبل و خانه را با دقت بگیرید. فقط با تخمین و تقریب نگویید که فلان قطعه می تواند در فلان گوشه جای بگیرد. هنگامی که خانه را اندازه میگیرید، طول و عرض و ارتفاع را دو بار چک کنید تا زمانی که مبل های شما رسیدند، تازه متوجه نشوید که مبل از سردر منزل شما رد نمی شود!

 woman choosing furniture

قیمت ها را مقایسه کنید

 

تعداد کمی از سایت های فروش اینترنتی هستند که تک محصولی می باشند. شما می توانید در سایت های متعددی فروش چند محصول را ببینید. قبل از خرید آنلاین مبل، کمی قیمت ها را در سایت های مختلف مقایسه کنید. نه تنها قیمت مبل، بلکه قیمت وسائل و موارد تزئینی دیگر را هم می توانید مقایسه کنید و از این طریق به مناسب یا نامناسب بودن قیمت های آن سایت پی ببرید. این کار را برای هر قطعه ای که در سایت دیدید انجام دهید. تا مطئمن شوید سایتی که پیدا کرده اید، تمام اجناس را با قیمت مناسبی ارائه می دهد.

 

حراجی ها را از دست ندهید

 

فروشندگان اینترنتی گاهی اوقات جشنواره هایی برگزار می کنند که بیشتر هم مناسبتی هستند. در این جشنواره ها تخفیف های خوبی برای خریداران مبل در نظر می گیرند. اگر شما مبلی را پیدا کرده اید که صد در صد همانی چیزی است که در نظر دارید، قبل از آنکه خرید کنید، کمی دست نگه دارید. اگر ادم خوش شانسی باشید، وب سایت شاید آن را در حراجی با قیمت مناسب و پایینی بفروشد.

 

فروشگاه هایی را پیدا کنید که چند محصولی هستند

 

اگر فروشگاهی را پیدا کنید که علاوه بر فروش تک محصولی، محصولات دیگری هم در کنار مبلمان به شما پیشنهاد می دهد، بهتر است نگاه دقیق تری به آن ها داشته باشید.مثلا فروشگاهی که در کنار فروش انلاین مبل، مبلمان اتاق خواب را هم به شما پیشنهاد می دهد. شما در چنین فروشگاه هایی با یک تیر چند نشان خواهید زد. علاوه بر خرید مبل مورد نظر می توانید وسائل مورد نیاز دیگر را هم جستجو و تهیه کنید. برخی از فروشگاه های آنلاین، در صورتی که چند خرید از ان ها داشته باشید، هزینه حمل و نقل شما را رایگان حساب خواهد کرد.

 

از وب سایت های ایمن خرید کنید

 

از وب سایت هایی که امن هستند خرید کنید تا خطرهای احتمالی را کاهش دهید. نماد اعتماد الکترونیکی هر سایت در صورت وجود نشانه ای از ایمن بودن آن سایت و خرید معتبر را نشان می دهد. اگر نشانه قفل در پایین صفحه وب سایت دیدید، این خود نشانه ای از ایمن بودن وب سایت است.

 

و کلام آخر

با توجه به اینکه با خرید اینترنتی زمان و هرینه های خود را می توانید کاهش دهید، قبل از خرید آنلاین مبلمان، تحقیقات کاملی در این زمینه انجام دهید. فقط با دیدن یک عکس نمی توانید در مورد خرید آن تصمیم بگیرید. نظرات کاربران، امتیاز دهی آن ها، و جستجوی تصاویری دیگر از محصول مورد نظر در گوگل می تواند کمک زیادی به شما بکند.