نکاتی در مورد چیدمان و دکوراسیون مبلمان

دکوراسیون نشمین و پذیرایی

18 فروردین 1397اگر قطعه دکوری بزرگی مانند قفسه کتاب یا ویترین را در یک سمت اتاق قرار دادید، باید قطعه ای در اندازه مشابه را در سمت دیگر اتاق و بصورت قرینه قرار دهید.

به هیچ وجه دو قطعه ی دکوری بزرگ و هم اندازه را کنار هم قرار ندهید.

در انتخاب میز جلومبلی تان دقت کنید که اگر مبل تان دارای خطوط صاف است، میز جلومبلی انحنا دار انتخاب کنید و اگر مبل مورد نظرتان دارای انحناست بهتر است از میز جلومبلی مستطیل یا مربع شکل برای پذیرایی در کنار آن استفاده کنید.

مبلمان نباید طوری چیده شوند که رفت و آمد را دشوار کنند،اگر فضا به شما اجازه می دهد بین مبلمان و دیوار یک متر فاصله درنظر بگیرید زیرا رفت و آمد نباید از بین مبل ها انجام شود.


در اتاق هایی مانند اتاق نشیمن یا اتاق خواب که نمی خواهید فضای رسمی ایجاد کنید بهتر است چیدمانی نامتقارن برای مبلمان در نظر بگیرید.

چیدمان اتاق هایی که می خواهید رسمی تر باشند، مانند اتاق پذیرایی باید متقارن انجام گیرد، یعنی مبلمان در اتاق پذیرایی باید با حفظ تقارن چیده شوند و حالت رسمی به فضای اتاق بدهند.در اتاق خواب باید تخت خوابتان را روبروی نقطه ی کانونی اتاق خواب قرار دهید. توجه داشته باشید که در چیدمان هر اتاق باید نقطه ای از آن اتاق که بیشترین توجه را به خود جلب می کند مشخص کنیم، این نقطه ی کانونی ممکن است محل قرار گرفتن تلویزیون در اتاق، پنجره ای که ویوی بسیار زیبایی دارد یا شومینه باشد. تمام وسایل و مبلمان تان را باید براساس نقطه ی کانونی دیزاین کنید. 
اگر قصد چیدن مبلمان تان را دارید باید بزرگترین مبل که معمولا مبل سه نفره تان است را روبروی نقطه ی کانونی اتاقتان قرار دهید.

برای داشتن چیدمانی حرفه ای، ابتدا باید فضایی که برای قرار دادن مبل ها در اختیار دارید و کاربرد واقعی مبل تان را مشخص نمائید.

قبل از اقدام به خرید مبلمان و سایر وسایل دکوری برای خانه یا اتاق مان باید توجه داشته باشیم که این مبلمان و اجزای دکوری و همچنین چیدمان و دیزاین این اجزاست که به خانه یا اتاقمان روح می دهد. پس به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از خرید و انتخاب مبل، کمد، میز ناهارخوری یا سایر دکوری ها، مطالبی که در اینجا به منظور راهنمایی و انتخاب درست نوع مبل و سایر وسایل برایتان جمع آوری کرده ایم را مطالعه نمائید تا بهترین خرید و چیدمان را تجربه کنید.