تفاوت چوب با پلی اتیلن

راهنمای خرید مبل

31 شهریور 1397

تفاوت چوب با پلی اتیلن


در دنیای امروز اکثر شرکت های سازنده مبلمان برای داشتن کسب درامد بیشتر مواد پلی اتیلن را جایگزین چوب می کنند. از جمله موارد آن نیز می توان بصرفه تر بودن  آن و بالاتربردن سرعت تولید در مبلمان اشاره کرد. از آن جهت که عده ای ازسازنده ها بدون در نظر گرفتن حقوق مشتری ها  پلی اتیلن را به جای چوب به مشتری های خود میفروشند. متاسفانه استفاده کردن از این مواد موجب ترک خوردگی های زیادی به دلیل شکنندگی و خشکی آن و  همچنین حالت پوسته و کنده شدن رنگ منبت ها به دلیل نفوذ ناپذیری مواد پلی اتیلن می باشد. شما با خواندن این مقاله با تفاوت های چوب و مواد پلی اتیلن آشنا خواهید شد پس لطفا با ما همراه باشید.  

به موارد زیر توجه کنید:

رنگ کار یکی از مواردی است که میتوان این موضوع را فهمید.چون رنگ های روی مواد پلی اتیلن بیشتر مات و خفیف، و از کیفیت چندان بالایی برخوردار نمی باشد..


یکی دیگر از این موارد بحث سبک یا سنگین بودن این مواد می باشد.موادی که پلی اتیلن به کار رفته است وزن بسیار زیادی نسبت به چوب دارد در این صورت از سنگین بودن کار میتوان به تشخیص دقیقی  در رابطه با این موضوع رسید.

صحیح ترین و بهترین روش آن است که یک سوزن بزرگ را گرم کرده و سپس  برعکس در زیر پایه  به آن فشاروارد کنید. اگر سوزن داخل رفت و بوی پلاستیک از آن خارج شد مشخص است که مواد آن پلی اتیلن می باشد. این نکته را نیز به یاد داشته باشید که تعدادی از سازندگان مبلمان از پایه های چوبی استفاده می کنند،پس بهتر است در جاهای دیگر مبل نیز امتحان شود.

به شما توصیه میکنیم که حتما از جنس مبلمان چوب استفاده کنید، چون مواد پلی اتیلن دارای کیفیت بسیار بد و پایینی می باشند واز مواد شمیایی ساخته می شوند.