نکاتی درمورد تشخیص کیفیت مبلمان

راهنمای خرید مبل

31 شهریور 1397

نکاتی درمورد تشخیص کیفیت مبلمان

زیاد دور تر نرویم در شهر یزد خودمان، از معتبر ترین تولید کنندگان در زمینه ی پارچه مبل محسوب می شود؟ حدود 82 درصد از پارچه ی مبلی که در بازار موجود است ساخته ی کشور چین و از این کشور وارد ایران میشود و به نام های دیگربفروش میرسد؟

این سوالات، این نتیجه را دارد که نام سازنده پارچه ی مبل زیادی هم اهمیت نخواهد داشت ، کیفیت مناسب پارچه مبل ملاک اصلی در هنگام خرید محسوب میشود.


پارچه

آیا حتما نام و برند دار بودن دلیل بر با کیفیت بودن پارچه آن امحصول است؟ پاسخ بسیاری از کاربران ممکن است پارچه ترک باشد. واقعا اصلا تا حالا فکر کرده اید که چه تضمینی وجود دارد که تمام پارچه های ترک با کیفیت باشند؟

 برای مثال بفرض که آن پارچه مبل ترک باشد، قطعا در خود کشور ترکیه نیز بمانند سایر کشور های دنیا ، شرکت های مختلف و گوناگونی برای تولید کردن پارچه های مبل موجود است، پس یعنی همه آنها پارچه ای با کیفیت و غنی و  خواهند ساخت و صادر می کنند؟

 

نکاتی درمورد تشخیص کیفیت مبلمان :

1- به بخش های دوخت شده پارچه در مبلمان توجه کنید. اگر پارچه مبل کیفیت خوبی نداشته باشد بیشتر نقاط دوخته شده بیش از حد طبيعي خوود سوراخ می شوند و به زبان ساده تر  پارچه در ناحیه ی سوزن خورده در حال از جا کندن و پاره شدن است  که این موضوع به علل خصوص در چرم های با کیفیت پایین به مراتب وضوح بیشتر قابل مشاهده است.

2-  در پارچه های مخملی و جیر که  پرز و خواب را دارا می باشند ، بهتر خواهد بود چند مرتبه با دست خود سعی کنید که خواب پارچه را جا به جا کرده و آن را به هم بریزید ، در پارچه های نامرغوب و کم کیفیت این عمل به طور نسبی باعث به هم ریختگی پرز های پارچه می شود و  بسختی می توان آن ها را به حالت اول خود بازگرداند.

این دسته از پارچه مبل معمولا بعد از چند ماه رنگ فابریک خود را از دست داده و کمی تیره میشوند. نکته ی دیگر که حائز اهمیت خواهد بود در مورد پارچه های پرز ومخمل دار این است که اگر سعی کنید  با ناخن خود پرز پارچه ها را خارج کنید نباید چیزی گیرتان بیاید،اما اگر قادر بودید که به آسانی پرز ها را از تار و پود پارچه جدا سازید این را بدانید که این پارچه مبل  دقیقا همان پارچه ای است که پس از چند ماه مصرف کردن ،قسمت زیادی از پرز های خود را از دست داده است.