نکاتی درمورد دکوراسیون خانه های بزرگ

نکاتی درمورد دکوراسیون خانه های بزرگ

در خانه های بزرگ زیاد بودن فضا ممکن است تو ذوق باشد و در خانه های کوچک برعکس،کمبود فضا تو ذوقی را به وجود می آورد. داشتن های خانه های بزرگ و فضای زیاد چالش ها و روش های خاص خود را دارد که باید بهترین انتخاب را هنگام چیدن وسایل منزل داشت تا دکوراسیون و نمای جذابی به آن دهید. طراحی دکوراسیون باید بگونه ای باشد که نه زیاد شلوغ و نامناسب و نه حس خلوت و سرد بودن داشته باشد،همیشه باید حد وسط را رعایت کرد.

اگر میخواهید دکوراسیونی با خصوصیات بالا داشته باشید به نکات زیر درمورد دکوراسیون خانه های بزرگ توجه داشته باشید.


1-استفاده کردن از گیاهان بلند گلدانی برای هال های پذیرای و یا اتاق های نشیمن با سقف بلند بسیار مناسب است.پیشنهاد میشود بصورت عمودی گیاهان را نگه دارید چون حس دوستانه و صمیمی ایجاد میکند.میتوانید ار مبلمان های بلندتر بجای مبل های کوچک برای حل این مشکل استفاده کنید.

2- استفاده کردن  از انواع رنگ‌های روشن و تیره روی دیوار، باعث می شود فضا را جمع و جورتر و جذاب تر جلوه دهد. روش دیگر رنگ کردن نصف دیوار با رنگ تیره و نصف دیگر با رنگ  های روشن است.درنیمه پایینی از رنگ های تیره و درنیمه بالایی از رنگ روشن‌تر استفاده کنید. میتوانید از، نقاشی‌های دیواری، کاغذ‌ دیواری‌ ها برای قسمت هایی که باعث می‌شود فضای بزرگ  و زیاد شما از حالت سردی خارج شده استفاده نماید.


 

3- از میز های جلوی مبلی با سایز بزرگ استفاده نماید. در هر حالتی نباید فاصله زیادی بین مبل های نشیمن و میز جلوی وجود داشته باشد. استفاده از مبل های بزرگ نیز توصیه می‌شود.

4- استفاده از صندلی‌های راک یا همان بزرگ در فضای خالی تاثیر بسیار بسزایی خواهد داشت. در قسمت های گوشه‌ نیز می‌توان از نیمکت‌های چوبی استفاده کنید. روی نیمکت را  میتوان با بالش بپوشانید. متضاد بودن رنگها در فضا، باعث ایجاد صمیمیت و گرمی در آن می‌شود.

5- اگر اتاق نشیمن شما بزرگ می باشد حتما باید  از دو دست مبلمان استفاده کنید. برای این منظور بهتر است با قراردادن کاناپه  یا مبل بزرگ در یک فضا، پشت به قسمت فضای کلی اتاق و مبل ها است. این فضا می‌تواند به مکانی برای کتاب خواندن و یا استراحت کردن تبدیل شود.


 

6- برای اتاق‌های نشیمن بابزرگی زیاد، فضاهای قسمت قسمای و کوچک ایجاد کنید.به این صورت که با قرار دادن پیانو در یک گوشه ای و مبل راحتی با  رنگ و تمی گوناگون در گوشه دیگر قرار داد تا بتوان فضا را به تکه‌های کوچک تقسیم بندی کرد.

7- نورپردازی را به هیچ وجه فراموش نکنید. مهم نیست خانه شما بزرگ است یا کوچک، نور نقشی اساسی و پررنگ در دکوراسیون خانه ی شما دارد. اگر از نورپردازی بصورت مرکزی استفاده  می کنید، احتمال دارد گوشه‌های تاریک اتاق،حس ناراحتی ایجاد کنند. استفاده از لامپ‌های دیواری، برای بخش های تاریک پیشنهاد می شود.