نکات حیاتی در دکوراسیون اتاق

دکوراسیون اتاق خواب

29 بهمن 1396

نکات حیاتی در دکوراسیون اتاق

اتاق ها مکانی هستند که هر شخصی پس از داشتن روزی طولانی به آن پناه میبرند تا به خواب شیرین و عمیق بروند پس لازم است بهترین فضا را برای این مکان مهم به وجود آورد.امیدواریم تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا نکات حیاتی دکوراسیون اتاق را برایتان شرح دهیم.

1-رنگ کلی اتاق
رنگ کلی اتاق تاثیر بسیاری بر دکور اتاق خواهد داشت.باتوجه به اینکه اتاق محلی برای آرامش و استراحت خواهد بود استفاده از رنگ هایی نظیر:شکلاتی،کرم و سرمه ای بسیار زیبا خواهد بود.یادتان باشد سایر وسایل اتاق را نیز با این رنگ ها ست کنید.


2-پنجره ها
پنجره ها نیز میتوانند ازجمله موارد مهم در تعیین دکوراسیون اتاق باشند.استفاده کردن از پنجره های تیره میتواند در کنار زیبایی باعث ایجاد خوابی آرام شود اما قرار نیست که همیشه برای خواب وارد اتاق شوید پس انتخاب رنگی میان تیره و روشن میتواند گزینه مناسب تری باشد.

3-تخت خواب
تخت خواب راحتی تمیز و زیبا میتواند حسی بسیار خوبی به شما بدهد و از مسائل مهم و ضروری به حساب می آید به هر حال قراراست روی تخت، بخواب بروید پس تا میتوانید آن را تمیز نگه دارید.همچنین اگر میخواهید خوابی راحت و شیرین داشته باشید باید از روتختی خوش رنگ و مناسبی استفاده کنید تا این حس به شما القا شود.

4-صدا
انتخاب یک سیستم صوتی میتواند گزینه مناسب برای اتاق خواب باشد.البته استفاده از صدای عمیق آب نیز میتواند بسیار عالی و رمانتیک باشد.این صدا که در هنگام  شب شنیده می شود فوق العاده خواهد بود و به شما پیشنهاد میدهیم حتما از این آپشن استفاده نماید.


5-نورپردازی
نورپردازی مناسب نیز میتواند از مسائل مهم و حائز اهمیت باشد.استفاده کردن از چراغ های شب خواب،شمع دان ها و... میتواند گزینه های خوبی باشد.همچنین سعی کنید از کلید های کم و زیاد کردن نور چراغ به جای کلید خاموش/روشن استفاده نماید.

6-وسایل سرگرمی
شاید شما از آن دسته از افرادی باشید که دوست نداشته باشید تلویزیون داخل اتاقتان باشد،اما استفاده کردن از این وسیله میتواند در کنار سرگرمی دکوراسیون اتاق را شکیل تر کند.میتوانید از کنسول های بازی نیز به همراه تلویزیون استفاده کنید.


7-سقف اتاق
بیشتر افراد وقتی برای خواب وارد تخت خواب خود می شوند به سقف اتاق خیره می شوند،شما میتوانید با استفاده از سقف پوش های متنوع و گوناگون که موجود هستند آن را نصب کنید تا محیطی صمیمی و زیبا را برای خود یا همسرتان به وجود بیاورید.


8-بخاری یا شومینه
شما میتوانید شومینه را در نقطه ی مرکزی اتاق خواب خود،قرار دهید و با استفاده از زیبایی که دارد دکور اتاق خود را شکیل تر سازید.استفاده از شومینه های گازی مدرن بهترین گزینه میتواند باشد و در ابعاد و سایز های مختلفی ساخته می شود که با هر سلیقه ای می توان از استفاده کرد.