نکاتی در مورد دکوراسیون اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک

28 بهمن 1396

نکاتی در مورد دکوراسیون اتاق کودک

اگر کودک شما در چند سال اول زندگی خود می باشد،استفاده از رنگ های ملایم میتواند بهترین گزینه برای کودکتان باشد.رنگ های ملایم نظیر صورتی،سفید،سبز روشن.
با بزرگتر شدن کودکتان میتوانید از رنگ هایی مانند زرد و نارنجی استفاده کنید.انتخاب رنگ مناسب برای اتاق کودک میتواند روی شخصیت وی نیز تاثیر گذار باشد همچنین بهترین انتخاب،رنگی است که خود کودک آن را برگزیند.


نور و روشنایی


هرچه در اتاق لامپ و روشنایی بیشتری وجود داشته باشد کودک حس امنیت و آرامش بیشتری دارد.
میتوانید از لامپ های بشکل ماه استفاده کنید چون بیشتر کودکان رنگ نور ماه را دوست دارند و این لامپ ها تشابه زیادی با ماه دارد.
رقص نور ها نیز میتواند یک ایده بسیار خوب در کنار لامپ ماهی باشد که دکور جالب با روحیات کودک به وجود می آورد.برچسب ها


اکثر کودکان دوست دارند تخت و یا پرده اتاقشان به سلیقه شخصی آنها باشد و معمولا از طرح های قهرمان داستان ها بیشتر استفاده میکنند.انتخاب را در این مورد به فرزندتان واگذار کنید.استفاده کردن از برچسب ها نیز میتواند گزینه خوبی برای تزئین دکوراسیون اتاق کودک باشد و با طرح های گوناگونی که دارند علاوه بر زیبای میتواند قدرت تخیل آنها را افزایش دهد.سعی کنید حتما چند عکس از کودکتان را روی دیوار اتاقش نصب کنید این مورد نیز میتواند در آینده بر اعتماد بنفس و خودباوری آنها تاثیر مثبت بگذارد.عروسک ها


استفاده کردن از عروسک ها و یا وسایل مورد علاقه بچه ها میتواند سبب نشاط و آرامش در آنها شود و باید حتما در اتاق انها از موکت و یا فرش های نرم استفاده کنید سعی کنید حتما این دو مورد را رعایت کنید.
پرده نیز یکی از عوامل مهم در دکوراسیون اتاق کودکان است .شما میتوانید از رنگ های خنثی برای دیوارها و برای پرده ها از طرح های رنگا رنگ استفاد کنید و یا دیوار را با کاغذ دیواری های طرح دار با پردهای ساده بپوشانید.قفسه ها


قفسه ها هم از کاربردی ترین لوازم اتاق کودک به حساب می آید که میتواند بر زیبایی های دکور اتاق اضافه کند. سعی کنید حدامکان قفسه های زیادی را در اتاق کودک قرار دهید.میتوانید کتاب ها را در قفسه های باز  و اسباب بازی ها را در کشوی قفسه ها قرار دهید.