نکاتی در مورد دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

28 بهمن 1396

نکاتی در مورد دکوراسیون آشپزخانه

با خواندن این نکات می توانید آشپزخانه خود را برای اوقاتی که غذا درست می کنید یا کارهای دیگری در آن انجام می دهید آماده کنید. روش هایی که هم کم خرج و هم ساده هستند و زمانی را که در آشپزخانه مشغول آشپزی هستید را مفید و لذتبخش می کنند.امیدواریم برایتان مفید باشد.


چیدن وسایل


وسایل را به شیوه زیبا مرتب کنید و وسایلی را که بیشتر با آنها کار میکنید را در مرکز یا وسط قرار دهید تا برایتان دم دست باشد و هیچ وقت اجازه ندید که ظاهر آشپزخانه بهم ریخته و شلخته باشد.


مثلث معروف کار


مثلث معروف کار که همان اجاق گاز،سینگ ظرفشویی و یخچال است که باید با دقت بیشتری آنها را بچینید.رابطه این سه باید بصورتی باشد که نه خیلی فاصله بین آنها زیاد باشد که باعث رفت آمد های طولانی شود و نه انقدر نزدیک به هم باشد که در مسیر رفت و آمد اختلال ایجاد کند.اگر اشپزخانه شما کوچک است سعی کنید آنها را بصورت خطی در کنار هم بچینید.رنگ کلی دکوراسیون آشپزخانه


انتخاب رنگ برای آشپزخانه بستگی سلیقه و انتخاب خودتان خواهد داشت اما چند مورد هستند که ممکنه برای هر سلیقه ای مناسب باشد برای نمونه استفاده از رنگ های براق و روشن برای آشپزخانه های روشن و براق پیشنهاد می شود یا اگر آشپزخانه تان بزرگتر است میتوانید از تم های قهوه ای یا کرم استفاده کنید.

نورپردازی


نور نیز یکی نکات مهم و ضروری می باشد که باید به آن توجه داشت.اگر آشپزخانه ی شما پنجره ندارد میتوانید از نورپردازی های لامپی به روش صحیح استفاده کنیم که بسیار مفید و طبیعی خواهد بود و اگر در آشپزخانه تان پنجره وجود دارد میتوانید به راحتی میتوانید با استفاده از نور طبیعی فضا را روشن کنید.نورپردازی های گوناگونی مانند دکوراتیو،منطقه ای وجود دارد که این موارد نیز میتواند مناسب باشد.


استفاده از گیاهان برای تزئین و زیبایی


استفاده کردن از گیاهان از روش های قدیمی و زیبا در طراحی دکوراسیون آشپرخانه می باشد.اگرچه این شاید ساده بنظر برسد ولی همین سادگی میتواند دکور و رخ بی نقضی به محیط بدهد.میتوانید از گیاهان زینتی استفاده نماید که هم موجب تهویه طبیعی محیط داخلی و هم سبب آرامش روح و اعصاب خواهد شد.مبلمان آشپزخانه


میتوان گفت که انتخاب مبلمان مهم ترین نکته برای دکور می باشد که علاوه بر زیبایی کاربرد بسیار زیای دارد.
رنگ مبلمان انتخاب شده حتما باید با دیگر وسایل آشپزخانه یکی باشد و دارای ابعاد مناسبی باشد تا فضای زیادی را به خود مشغول نکند.طوری آنها را بچینید که در مثلث کار اختلالی به وجود نیاورد.
قابل حمل بودن مبلمان از دیگر نکات مهم است چون آشپزخانه جای تجمع چربی ها است و باید مبل سبک باشد تا برای نظافت محیط آنها را جا به جا کرد.