قوانین طلایی در انتخاب مبل

راهنمای خرید مبل

30 آبان 1397

خرید مبل یکی از با اهمیت ترین کارها در زمینه دکوراسیون خانه بشمار می آید.
ارتفاع پشتی اکثر مبل ها به طور متوسط حدود ۶۰ سانتیمتر و ارتفاع نشیمن مبل ها نیز به طور متوسط ۵۰ سانتیمتر است. واژه اکثر مبلها به این معنی است که ممکن است شما بر اساس نیاز یا ساختار منزلتان نیازمند استفاده از نوع خاصی مبل باشید اما اکثرا این استاندارد برای پشتی در مبلمان رعایت میشود. شما اگر پشتی بلند تری لازم داشته باشید باید در میان مبل های استیل به دنبال مدل دلخواهتان بگردید مبلهای راحتی معمولا نمیتوانند پشتی خیلی بلندی داشته باشند.


 

سعی کنید بهترین کلاف مبل موجود را برای مبل تان انتخاب کنید. کیفیت بالای کلاف مبل برابر است با عمر بالای مبل تان. به گارانتی و ضمانتی که تولید کننده ارائه می کند توجه کنید. تولیدی مبلی که  کلاف خوب و با کیفیت تولید میکند، کیفیت و دوام کلاف تولید خود را گارانتی و تضمین می کند.


به خاطر داشته باشید که آنچه در باطن مبل تان وجود دارد به اهمیت ظاهر مبل تان است. فوم و اسفنج هایی برای نشیمن، دسته ها و تکیه گاه مبل انتخاب کنید که در کنار انعطاف و نرمی، کیفیت و دوام بالایی داشته باشد. بهترین گزینه، کوسن هایی هستند که با پر نرم پُر شده باشند و نشیمن ها با فوم سرد با کیفیت تولید شده باشند.

درصورتی که درباره فوم و اسفنج مبل اطلاعات خوبی ندارید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید :

راهنمای خرید فوم و اسفنج مبل


رنگی که برای پارچه مبلی تان انتخاب می کنید تاثیر زیادی در دکوراسیون خواهد داشت پس هنگام انتخاب پارچه مبلی رنگی انتخاب کنید که به طرح کلی اتاق و منزل تان بیاید. اگر مبل تان قرار است در معرض نور قرار داشته باشد از پارچه هایی انتخاب کنید که از الیاف مصنوعی بافته شده باشند زیرا رنگ الیاف طبیعی در معرض نور از بین می رود.

 

مترتان را بردارید و با اندازه گرفتن ابعاد آپارتمان تان، ببینید مبل مورد نظرتان باید چه اندازه هایی داشته باشد.
همچنین اندازه تمام درها و راهروها و حتی پلکان و پاگردی که مبل خریداری شده برای قرار گیری در خانه تان باید از آن رد شود را بگیرید تا برای آوردن مبل ها به درون خانه به مشکل بر نخورید.
اگر ابعاد ورودی های خانه تان کوچک است باید مبل های کوچک انتخاب کنید یا مبل هایی پیدا کنید که بعضی از بخش هایشان مانند پایه ها و ... قابل جذاسازی و نصب دوباره باشد.

 

منبع :   housebeautiful.com