مبل راحتی بخرم یا سلطنتی؟

راهنمای خرید مبل

7 اسفند 1396

خرید مبل کار سختی نیست اما خرید مبل خوب و مناسب چیدمان و دکوراسیون منزلمان و راحت برای نشستن و استفاده نیازمند دقت و دانستن مسائل و ویژگی هایی است که به ما بعنوان خریدار کمک می کند تا بهترین مبل ممکن از نظر چیدمان، سلیقه و هزینه را انتخاب کرده و بخریم.

استیل یا راحتی؟
 اولین پرسشی که در ذهن خریدار مبل پیش می آید این است که با توجه به فضای خانه و دکوراسیون منزلم چه نوع مبلی بیشتر به خانه ام می آید.
مبل استیل و سلطنتی دارای پشتی بلندتری نسبت به مبل راحتی می باشند و در طراحی نمای مبل استیل و سلطنتی، چوب های زیبای منبت کاری شده در تاج مبل، دسته مبل و حتی قسمت های زیرین مبل قابل مشاهده است.
پایه های مبل های استیل و سلطنتی نیز مانند پشتی این مبل ها کمی بلندتر از پایه های مبلهای راحتی است و همین خصوصیات باعث شده تا مبلهای استیل و سلطنتی جزو مبل های رسمی که فضای رسمی به خانه می بخشند دسته بندی شوند.

برای افرادی که آپارتمان بزرگی دارند یا دارای خانه ویلایی هستند که متراژ بالایی دارد و اتاق پذیرایی و اتاق نشیمن منزلشان مجزاست انتخاب مبل مناسب خانه شان کار دشواری نیست. کافیست مبلمان از نوع راحتی برای نشیمن و استفاده ی خانواده و میهمانان صمیمی و خانوادگی خریداری کنید و در اتاق نشیمن قرار دهید و برای اتاق پذیرایی تان با توجه به دکوراسیون اتاق، مبل سلطنتی انتخاب نمایید. مطالب بالا در صورتی برای انتخاب مبل مناسب برایتان مفید است که اتاق پذیرایی و هال در خانه تان جدا از هم باشد و البته از نظر میزان هزینه ای که برای خرید مبل منزلتان اختصاص می دهید هم در محدودیت نباشید، خب اگر هزینه ی لازم برای خرید دو دست مبل راحتی و استیل را ندارید یا خانه تان فضای کافی برای قرار دادن دو دست مبل را ندارد، چه باید کرد؟ 

مبل های راحتی دارای نشیمن بسیار راحت تری از مبل های سلطنتی هستند و در فضای خانه های کوچک بهتر چیده می شوند، بنابراین اگر راحت بودن در هنگام استراحت و استفاده از مبل برایتان مهم است، گزینه مناسب برای شما مبل راحتی است. بزرگترین تفاوت مبل های استیل با مبل های راحتی عبارتست از ظاهر زیباتر و در واقع سلطنتی تر و به تبع راحتی کمتر هنگام نشستن و استفاده از این مبل، به همین دلیل مبل های سلطنتی که مبل استیل هم نامیده می شوند معمولا برای میهمانی ها و جلسات چند ساعته و کوتاه انتخاب می شوند.

هر چند مبل سلطنتی یا همان مبل استیل از نظر راحتی نشستن امتیاز کمتری دارد اما به دلیل نمای زیبای چوب آن که منبت کاری شده است در واقع باکلاس ترین و گران قیمت ترین مبل موجود در بازار مبل ایران محسوب می شود.

مبل های سلطنتی معمولا از چوب راس و چوب درخت گردو ساخته می شوند و برخلاف تصور عامه، مبل استیلی که سبک و قابلیت حمل آسان داشته باشد را می توان از جنس چوبش اطمینان حاصل کرد نه مبلی که سنگین تر باشد.

خرید مبل استیل معمولا به افرادی پیشنهاد می شود که فضای منزل شان به اندازه ی کافی بزرگ باشد و البته ترجیحا دارای نوزاد و فرزند خردسال نباشند، زیرا مبل سلطنتی جزو مبل های خطرناک از نظر میزان آسیب به کودکان بحساب می آید.

قیمت مبل های استیل بر اساس نوع چوب بکار رفته در کلاف مبل، پارچه، میزان و نوع منبت انجام شده روی مبل و همچنین مدل مبل متغییر است و این امر باعث شده تا گستره قیمت این مبل ها بسیار زیاد باشد.