راهنمای خرید مبلمان

راهنمای خرید مبل

29 بهمن 1396

راهنمای خرید مبلمان


مبلمان ها از جمله وسایل مهم و ضروری  خانه می باشد که در زمینه زیبای و شکیل بودن کاملا بی رقیب می باشند و میتوانند دکوراسیون هر منزل را تغییر و تحت شعاع زیبایی خود قرار دهند.در این مقاله شما را با راهنمایی صحیح خرید مبلمان آشنا خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.


خانه ی شما چند متر است؟ 


مهم ترین نکته در خرید مبلمان متناسب با خانه ی شما،متراژ کردن و اینکه هال یا اتاق شما چند متر است.متراژ کردن آپاراتمان یا خانه رابطه بسیار نزدیکی با یکدیگر دارند.همه چیز بستگی به نوع انتخاب شما خواهد داشت اگر از طرحی های بزرگ و شلوغ استفاده کنید خانه ی شما کوچک نمایان خواهد شد یا اگر از طراحی های مناسب و ظریف استفاده نماید میتوانید فضای خانه را بزرگتر جلوه دهید.

نوع پارچه مبلمان


یکی دیگر از نکات حائز اهمیت اهمیت هنگام خرید مبلمان،توجه و دقت کافی به نوع پارچه محصول می باشد.سعی کنید همیشه بهترین نوع و جنس پارچه را انتخاب نماید تا کیفیتی مناسبی را داشته باشند.

کیفیت


پس از انتخاب مبلمان مدنظرتان،کیفیت استیل یا چوب، پارچه و روکش را حتما بررسی کنید.همچنین از اتصال قطعات مختلف با یکدیگر نیز اطمیان حاصل کنید.حتما نگاهی به محل اتصال پایه به بدنه و درز های مبلمان داشته باشید که بدرستی انجام شده باشد.
اگر در بررسی نکات ذکر شده مشکلی وجود نداشت میتوانید خیال راحتی از خرید خود داشته باشید و میتوانید تا سال ها از آن استفاده نمیاید.
 

سبک بهتر است یا سنگین؟
ممکن است شما تصور داشته باشید که هر چه مبل سنگین تر باشد یعنی جنس و کیفیت خوب تری دارد اما این موضوع همیشه درست نخواهد بود و شما میتوانید با انتخاب چوب و یا استیل سبک و با کیفیت مبلمانی عالی و بصرفه تر خریداری نماید.همچنین ممکن است مبل های سنگین به دلیل وزن زیادشان به فرش های خانه آسیب وارد کنید

رنگ را فراموش نکنید
هنگام انتخاب رنگ مورد نظرتان حتما ابعاد و سایر جزئیات  محیط دکور خانه را مدنظر داشته باشید تا با ست کردن پرده و فرش با مبلمان دکوراسیون خانه تان را جذاب کنید.