پیراهن مبل قابل شستشو (کاور مبل قابل شستشو)

دکوراسیون آشپزخانه

25 آبان 1398

پیراهن مبل (یا همان کاور مبل) قابل شسشو پیراهن های پارچه ای هستند که می توانند با ظاهری زیبا روی مبل شما قرار بگیرند و دیگر نگران کثیفی مبل تان نباشید. به ویژه برای خانواده هایی که حیوانات خانگی یا فرزند خردسال دارند، همچنین این کاور مبل را می توان برای مبل های کهنه که ظاهرشان از بین رفته نیز بکار برد و بدون تعویض مبل، با گرفتن یک پیراهن مبل که از پارچه ی زیبا و با دوامی هم دوخته شده باشد، مبل تان را زیبا کنید. پیراهن های مبل را معمولا برای مبل های راحتی استفاده می کنند اما می توان این نوع لباس مبل را برای مبل های کلاسیک و سلطنتی نیز مورد استفاده قرار داد.

شما می تواند به راحتی پیراهن مبل را در آورده و در ماشین لباس شویی تان قرار دهید و بشویید و در عرض چند ساعت، مبل تان را نو کنید. در اینجا به شما خواهیم گفت چگونه ظاهرمبلی که از پیراهن مبل برای آن استفاده می کنید را شیک تر کنید.

چرا کاور آزاد و قابل تعویض؟

در مبل هایی که کاور قابل تعویض ندارند شما نمی توانید در صورت پاره شدن یا لکه دار شدن پارچه مبلی تان، آن را به راحتی بشویید یا تعویض کنید. همچنین تعویض پارچه مبلی یا خرید یک دست مبل نو هزینه ی گزافی خواهد داشت.

کاورها و پیراهن های مبلی آزاد و قابل تعویض چند مزیت دارند. شما می توانید پیراهن مبل را به آسانی و به سرعت در آورده و حتی یک پیراهن یدک برای مبل تان داشته باشید و این کار یعنی تعویض و شتشوی لباس مبل تان نیاز به وقت یا مهارت خاصی ندارد. این نکات اهمیت استفاده از لباس مبل را برای کسانی که حیوان خانگی یا کودک دارند نشان می دهد. حتی افرادی که نسبت به تمیزی مبل و پارچه مبلی شان حساسیت زیادی دارند می توانند با تهیه یک کاور یدک برای مبل شان با خیال راحت به زندگی و کارهای روزمره شان بپردازند.

ظاهر نوی مبل تان با پیراهن مبل متفاوت

پیراهن های مبلی فقط به این دلیل که شما می توانید به راحتی عوض شان کنید یا لکه ها را از آنها پاک کنید، مهم نیستند بلکه شما می توانید با طرح و رنگ متفاوتی از پارچه، ظاهر مبل تان را نیز متنوع کنید و از این تنوع لذت ببرید. فکر کنید که خانه تان را عوض کرده اید یا دکوراسیون خانه تان را تغییر داده اید و فعلا هزینه خرید یک دست مبل نو ندارید، شما به راحتی می توانید با دوخت یک پیراهن مبلی، ظاهر مبل تان را متناسب با دیزاین جدید، عوض کنید. هر کسی می تواند با هزینه ی کم یک پیراهن مبلی زیبا و مطابق با خواست و سلیقه خود برای مبلش تهیه کند و جالب اینکه از هر نوع پارچه  مبلی یا حتی چرم مبل می توانید برای این کار استفاده کنید و در واقع در این زمینه، گزینه ها و طرح ها و رنگ های بسیار زیادی در اختیار دارید.

در مورد دوخت پیراهن و کاور مبلی هیچ محدودیتی وجود ندارد و شما می توانید به هر شکل و طرحی و از هر نوع پارچه ای برای دوخت لباس مبل استفاده کنید. حتی می توانید برای هر فصل، یک کاور متناسب با آن فصل داشته باشید و علاوه بر تنوع، به حس خوبی که به هر فصل دارید نیز بیافزایید.

قوانین طلایی

پیش از اینکه پارچه ای را برای دوختن کاور و لباس مبل بخرید از دو چیز مطمئن شوید. اینکه قابل شسیشو باشد و نحوه ی خشک کردن آسانی دارد. ساده ترین راه برای اطلاع از این دو مطلب، خواندن لیبل پارچه است. این لیبل ها بسته به نوع پارچه، دستورالعمل نحوه شستشو و خشک کردن پارچه را به ما می دهند.

اما پیش از اینکه لباس و کاور مبل تان را جمع کرده و در ماشین لباس شویی بیاندازید، به نکات زیر توجه کنید:

به طور مرتب، مبل تان را با جارو برقی تمیز کنید.

به منظور اینکه در طی زمان، رنگ پارچه مبلی تان از بین نرود یا کم رنگ نشود، سعی کنید مبل تان در معرض نور آفتاب قرار نداشته باشد.

از پدهایی که محافظ دسته مبل هستند و از جنس پارچه یا چرم هستند برای محافظت از رنگ، چوب یا پارچه دسته های مبل تان استفاده کنید. در صورتی که این پارچه و پدها را نیافتید، به راحتی می توانید سفارش دهید تا برای مبلتان دوخته شود، بدین صورت پد مخصوص دسته ی مبل تان را به صورت سفارشی خواهید داشت.

اگر لکه ای روی پارچه ی مبل تان افتاد، سعی کنید فورا آنرا تا جایی که امکان دارد پاک کنید و تا حد امکان پارچه مبل تان را تمیز نگه دارید.

شستشو و خشک کردن کاور مبل

برای شستشوی کاور یا پیراهن مبل کافیست به برچسبی که روی پارچه ی آن زده شده دقت کنید. تقریبا تمام پارچه های مبلی را می توان دردمای 30 درجه سانتی گراد شست و پارچه های لباس مبل هم از این موضوع مستثنی نیستند. فراموش نکنید که برای اینکه رنگ کاور مبل تان به اصطلاح دو رنگ نشود، باید کل کاور را با هم بشویید و خشک کنید.

خانواده هایی که کودک و خردسال دارند یا عاشق نگه داری حیوانات در خانه هستند از طرفداران اصلی کاور ها و پیراهن ها مبل اند زیرا استرس و نگه داری بسیار کمی ایجاد می کند. 

هنگام خرید مبل حتما بک دست کاور یا پیراهن مبل سفارش دهید.


منبع : sofasofa.co.uk