مبل کلاسیک و انواع آن

راهنمای خرید مبل

22 آبان 1398

مبل کلاسیک چیست و به چه مبلی کلاسیک گفته می شود؟

مبل کلاسیک نوعی مبلمان لوکس و گران قیمت است که با استفاده از کلاف چوبی همراه با منبت کاری و رویه پارچه ای ساخته می شود. در واقع مبل کلاسیک تلفیقی است از هنر و صنعت ، منبت کاران با هنر خود مبلی تهیه میکنند که چشم هر بیننده ای را به خود خیره میکند. اینگونه مبلمان را اروپائیان طراحی کردند و به مرور این مبل تکامل پیدا کرده و به شکل وسیاق امروزی تبدیل شده است.

مبل کلاسیک از واژه Classic گرفته شده است، کلاسیک یک کلمه لاتین است و معنی این کلمه در لاتین "درجه یک" است. این کلمه یک صفت است و در واقع به مبلی گفته می شود که در طراحی آن بیش از راحتی و قیمت روی زیبایی در طراحی تمرکز شده است.

یکی از زیباترین مبلمان دنیا همین مبلمان کلاسیک است. ظرافت و زیبایی و شکوه واژه هایی است که برازنده مبل کلاسیک است.

 

ریشه کلمه کلاسیک و دلیل نامگذاری 

کلاسیک یک کلمه لاتین است و معنی این کلمه در لاتین "درجه یک" است. این کلمه یک صفت است که معانی این واژه میتواند موارد زیر باشد :

وابسته به ادبیات باستانی ، مطابق بهترین نمونه

همه این واژه ها را می توان در ظاهر مبلمان کلاسیک یافت.  مبلی با قدمت باستانی و افزونه های مدرن که همیشه یکی از بهترین های حوزه خود در هر زمانی می تواند باشد.

قیمت مبل کلاسیک بالاتر از مبل راحتی است و در تولید آن از چوب راش و منبت کاری زیبا استفاده میشود. به همین دلیل در صورت تهیه یک مبل کلاسیک باکیفیت میتوانید سالها از آن استفاده کنید و از هزینه های بعدی در امان باشید .عمر طولانی مبل کلاسیک را می توان مدیون کیفیت چوب  و روش تهیه آن دانست.

مبل کلاسیک از سده 18 میلادی به وجود آمده است. اروپایی ها و رومی ها با ابداع این سبک از مبلمان قدم به دنیای جدید از طراحی و تولید وسائل چوبی کاربردی زیبا و هنری گذاشتند. در واقع مبل کلاسیک را می توان نوعی اثر هنری دانست که وابسته به زمان یا مکان خاصی نیست. این سبک از مبلمان  از دورترین زمان تا همین لحظه یکی از پرطرفدارترین نوع مبلمان است که روحی تازه به هر فضایی می بخشد. از این رو می توان گفت مبل کلاسیک از جایی به بعد از زمان جدا شده است و به صورت یک مد همیشگی و یک مدل همیشه بروز درآمده است. در هر زمانی که بنگرید این سبک مبلمان همیشه جزء پرطرفدارترین مبلمان محسوب می شده است. با اینکه این سبک از مبلمان را اروپایی ها بوجود آورده اند اما هم اکنون تمامی کشورهای شرقی ؛ عربی و مخصوصا در کشورهای خاورمیانه بسیار مورد استقبال است.

مبل کلاسیک به مبلی گفته می شود که در طراحی آن بیش از راحتی و قیمت به زیبایی در طراحی تمرکز شده است. دارای کلاف بسیار لوکس زیبا با منبت کاری های هنری است که بر اساس سبک و سلیقه کشورهای مختلف این سبک و منبت کاری ها متفاوت اند. می توان تفاوت سبک و سلیقه و حتی فرهنگ بسیاری از کشورها را از نوع طراحی مبلمان و منبت کاری های آن دریافت.

در ذهن بسیاری از افراد مبل کلاسیک تداعی گر قدیمی بودن و عتیقه بودن است اما این تصور اشتباه است، یکی از مدرن ترین طراحی ها را می توان در این گونه مبل یافت.

 

فرم ظاهری مبل کلاسیک 

این نوع مبلمان از کلاف چوبی ظریفی تهیه شده است. البته در کنار این ظرافت استحکام نیز وجود دارد و سعی شده است تا منحنی های دسته ها و پایه ها بسیار در هم تنیده و یکنواخت باشند. این گونه مبلمان بیشتر نمایی چوبی دارد تا پارچه ای بیشترین تمرکز در طرح چوب دیده می شود. کشور ترکیه و ایتالیا و فرانسه جزو کشورهایی هستند که در طراحی و تولید مبل های زیبا و با کیفیت کلاسیک پیشرو هستند.

مبل کلاسیک از جمله مبلمانی است که خریداران آن به زیبایی بیشتر از قیمت اهمیت می دهند. مبل کلاسیک در دسته مبلمان های لوکس و گران قیمت قراردارد. مبلمان کلاسیک دارای صندلی های تکی زیبایی هستند که به دنبال فراهم کردن امکانی برای به دست آوردن یکپارچگی سالن پذیرایی شما هستند، شما می توانید به راحتی صندلی های تکی این نوع مبل را در سالن جابجا کنید و چیدمان دلخواه خود را بوجود بیاورید ، گروه مبلان لیستی از بهترین مبل های کلاسیک خود را در سایت مبلان به شما ارائه می دهد. تمام ست های مبل کلاسک خیلی لوکس و متناسب با فضای شما طراحی شده است. مبل های کلاسیک با دو روش دست ساز و یا روش صنعتی تولید می شوند و در اختیار شما قرار می گیرند. در روش دستی از دستان توانمند هنرمندان منبت کار استفاده می شود و در روش صنعتی از دستگاه های برش CNC جهت برش و ایجاد نقش و نگار و منبت های مبل استفاده می شود.

منبت های صنعتی معمولا سریعتر تولید می شوند و به همین دلیل قیمت پائین تری دارند. به همین دلیل در دوره کنونی این امکان فراهم شده است تا به کمک صنعت و دستگاه های اتوماتیک تولید منبت و پائین آوردن قیمت نهایی تولید مبل کلاسیک، اقشار متنوعی از این نوع مبلمان استفاده کنند.

اگر دنبال فضای لوکس و لاکچری هستید، اگر از داشتن جلال و شکوه و هنر در منزل لذت میبرید ، اگر طرفدار پرو پا قرص طراحی های مبتنی بر فرش هستید و دکوراسیون خانه تان را با فرش های دست بافت می پسندید ، اگر خانه بزرگی دارید و قصد دارید پرده های مجلل و زیبا در خانه تان داشته باشید پس شما می توانید فضای زندگی خود را به با این مبلمان تزئین کنید.

 

ست مبل کلاسیک

ست های مبل کلاسیک معمولاً با 2 کاناپه و 2 صندلی ترکیب می شوند. دو کاناپه که معمولا یکی از کاناپه ها سه نفره و دیگری دو نفره است/ این مبل ها دارای یک جلو مبلی ست و هماهنگ با ساختار مبل نیز هستند در غیر اینصورت زیبایی آنها ناقص می ماند. هنگام تهیه مبل کلاسیک به این نکته توجه کنید که حتی الامکانمبل کلاسیک را همراه با جلومبلی و عسلی های ست خود آن تهیه کنید .

البته خریداران مبل کلاسیک می تواند مطابق نیاز و خواسته خوب تعداد صندلی را در مبلمان کلاسیک افزایش یا کاهش دهد. در عین حال ممکن است مشتریان مبلمان کلاسیک بسته به اندازه اتاق خود در هنگام انتخاب ست مبل ، صندلی ها را در اندازه های مختلف سفارش دهند. بنابراین با تغییرات خیلی کوچک در سفارش خود می توانید فضای کاربردی و راحت تری را در محل زندگی خود ایجاد کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طرح های متنوع ممبل کلاسیک ، می توانید از طریق فرم تماس با ما ، با کارشناسان ما تماس بگیرید یا با فروشگاه های ما تماس بگیرید. همچنین می توانید اطلاعات مورد نظر خود را از طریق واتس اپ یا تلگرام توسط  تیم فروش و پشتیبانی ما بدست آورید.

 

 مدلهای مبل کلاسیک

تولید کننده های مبل کلاسیک مدل های لوکسی را طراحی می کند که در اتاق نشیمن و اتاق نشیمن خود استفاده راحت را برای شما رقم می زند. مبلان می تواند مدل های کاناپه ای را در هر اندازه ای که کاربر می خواهد ارائه و معرفی کند. علاوه بر مدل های مبل کلاسیک، مبلان مدل های مبل چستر و مدل های مبل چرمی را با استفاده از اسفنج های ارتوپدی و پارچه های با کیفیت عالی و چرم تولید می کند.

 

 مدلهای مبل سفارشی

علاوه بر امکان خرید مبل های موجود در بازار شما این امکان را دارید که تولید کننده های مبلمان ایران را  در مبلان پیدا کنید و مبل سفارشی و مختص خودتان را به آنها سفارش دهید. این امکان تنها در سایت مبلان فراهم شده است. حتما برای شما هم پیش آمده است که عکس مبلی خاص را ببینید و چشم شما را بگیرد. در این مواقع نمیدانید آن مبل را از کجا تهیه کنید و چطور کسی را پیدا کنید که امکان تولید مبل دلخواه شما را داشته باشد. شاید هم فضای شما محدود است و قصد سفارش مبل با اندازه مختص فضای خودتان را دارید. شما می­توانید با داشتن مدل­های مبل مخصوصی که با توجه به اندازه فضای زندگی ساخته شده است، فضای بیشتری را برای خودتان فراهم کنید.

مدل­های کاناپه ای ویژه مبلان هر اندازه و پارچه ای که می­خواهید ساخته می­شود. علاوه بر مدل­های مبل تختخواب شو، ما می­توانیم مدل مبل بیضی یا مدل مبل گوشه ای را در اندازه­های مورد نظر شما تولید کنیم مبلان با داشتن مدل­های مبل استیل خود توانسته است از فضایی غنی و همچنین خواسته­های کاربر، مدل­های مبل سنتی و مدل­های مدرن مبل استفاده کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مجموعه های مبل کلاسیک مبلان (moblon)،  می توانید از طریق فرم تماس با ما تماس بگیرید و در فروشگاه های ما جستجو کنید.

مبلمان کلاسیک وقتی دریک اتاق نشیمن به صورت گرد  چیدمان بشود فضای بسیار شیکی به وجود می آورد. با این وجود می توان از آن در لابی های هتل ، اتاق های انتظار و تنظیمات مشابه نیز استفاده کرد. سلیقه شخصی و ایجاد هماهنگی اکسسوری ها و بقیه موراد موجود در فضای دکور،  بسیار به شما کمک خواهد کرد.

مبل های کلاسیک با ظرافت، کار دقیق و تعادل در نوع کفپوش، اثاثه یا لوازم چوبی منزل شما را از دیگران متمایز می کند. معمولاً دو یا سه صندلی دارد و از مخمل یا پارچه دیگری پوشیده شده است. پاها و سایر قسمت های چوبی بسته به سبک ممکن است با طلای عتیقه یا نقره نقاشی شده باشد ، یا دارای روتختی یا تزئیناتی از این دست باشد.

 

چگونه مبل کلاسیک مناسب انتخاب کنیم؟

انتخاب از بین طیف گسترده ای از مدل ها ، سلیقه شخصی است. بررسی اینکه راحتی مبل با دکور اتاق ترکیب جذابی را به وجود بیاورد، مهم است. برای اطمینان از وجود یک هماهنگی تمام عیار،  باید به فرم  مبل استیل، مواد مورد استفاده، نوع کناف و رنگ پارچه ها توجه کنید و  از ترکیب کردن چندین سبک خودداری کنید. اگر اندازه اتاق مجاز باشد، یک اتاق نشیمن در دکوراسیون گرد معمولاً دارای یک مبل سه نفره است که با یک  یا دو مبل برای دو نفر ترکیب می شود

نمای کلاسیک خانه های انگلیسی در تمام دنیا مورد تحسین و تقلید قرار می گیرد و به دلایل: ظاهر زیبا، بسیار مورد توجه و پسند است هرچند مناسب نزدگی شهری امروزه با فضاهای کوچک نیست. انسان دوست دارد در محیط اطراف خود احساس راحتی و امنیت کند ، و فضای دکوراسیون داخلی که به دوران طلایی باز می گردد همیشه جذاب خواهد بود.