ایده دیزاین و دکوراسیون فوق العاده بوسیله ی مبل طلایی

 

رنگ های زرد، خردلی، زعفرانی، عسلی و بسیاری رنگ های زیبای دیگر جزو طیف رنگ زیبای طلایی هستند.

مبل طلایی رنگ را می توان در دیزاین خانه یا دکوراسیون منزل به صورت چشمگیر و پررنگ نشان داد یا سعی کنیم لاکچری و شیک به نظر بیاید. خب بیشتر افرادی که مبل را با پارچه و کلاف طلایی رنگ انتخاب می کنند تمایل دارند که مبل شان یک مبل لاکچری و شیک باشد. در این مقاله نکاتی که در مورد مبل طلایی رنگ وجود دارند را برایتان بیان می کنیم تا بتوانید با ستفاده از این نکات، مبل طلایی تان را در دکوراسیون لاکچری برای منزلتان بکار بگیرید.

برای اینکه بتوانید از رنگ مبل تان در دیزاین خانه تان بهترین استفاده را ببرید، بهتر است شناخت کامل و کافی از رنگ سایر اجزای دکوراسیون منزل تان داشته باشید تا بتوانید در مورد تغییر و دیزاین جدید متناسب با رنگ مبل زیبای طلایی تان، بهترین تصمیم را بگیرید.ترکیب درست رنگ ها در دکوراسیون خانه تان علاوه بر شیک و لاکچری کردن دیزاین خانه، به بزرگ تر نشان دادن فضای آپارتمان تان در کنار داشتن احساس راحتی نیز کمک می کند.

ترکیب رنگ طلایی با رنگ آبی تیره

رنگ آبی یک رنگ سرد به شمار می رود و برای استفاده در فضاهای بزرگتر گزینه ی مناسبی است اما وقتی می خواهیم از رنگ آبی در کنار رنگ گرم طلایی در پارچه مبلی استفاده کنیم، نتیجه فوق العاده خواهد بود.

یک رنگ آبی تیره و سیر برای پارچه مبلی در کنار رنگ طلایی مبل تان، رنگ مقابل رنگ طلایی را به شما می دهد که می توان از آن حتی برای کوسن مبل ها یا بالشتک های نشیمن مبل استفاده نمود و ترکیب رنگ فوق العاده آبی با طلایی را ایجاد کرد. 

در ترکیب رنگ آبی با رنگ طلایی می توان استفاده از رنگ طلایی را در پارچه مبلی به حداقل رساند و با این کار از رنگ طلایی برای ایجاد نمای لاکچری مبل بهره گرفت و در عین حال، ترکیب رنگ مبل تان خیلی خز هم نخواهد شد. مثلا تصویر کنید وارد اتقای می شوید که دارای پرده های آبی رنگی است که در کنارش یک دست مبل طلایی رنگ قرار گرفته است و باعث ایجاد گرمی در رنگ آبی پرده ها می گردد.

ترکیب رنگ طلایی و سبز سیر

ترکیب رنگ سبز سیر با رنگ طلایی همانند رنگ آبی، ترکیبی فوق العاده و جذاب برای مبل تان ایجاد می کند. رنگ های زیبای طیف رنگ سبز از سبز سیر گرفته تا سبز زیتونی باعث دمیدن حس زندگی در طراحی و دیزاین دکوراسیون داخلی خانه تان می شوند و شما می توانید با اضافه کردن رنگ سبز به پارچه مبل تان، حس لاکچری بودن مبل تان را در کنار رنگ خاص و شیک طلایی ایجاد کنید.البته در مورد رنگ سبز هم مانند رنگ آبی، بهتر است بیشتر از طیف رنگ های تیره و سیر استفاده کنیم که در کنار رنگ های متالیک و گرمی مانند رنگ طلایی در پارچه یا چوب و کلاف مبل، بهترین نما را خواهد داشت.

برای نمونه یک کاغذ دیواری سبز سیر در کنار مبلی که دارای پارچه مبلی طلایی زعفرانی هست، یکی از بهترین نماهای لاکچری را ایجاد می کند.

در صورتی که رنگ های خنثی زیادی در ترکیب و طراحی  دکوراسیون آپارتمان یا خانه تان دارید، استفاده از رنگ سبز تیره در پارچه مبلی تان می تواند مکمل رنگ روشن دیوارها، پرده ها و نور پردازی تان باشد.

ترفند استفاده از بافت پارچه مبلی در دکوراسیون

به طور کلی بافت پارچه مبلی در فضای خانه  و دکوراسیون منزل نقش به سزایی ایفا می کنند به ویژه اگر از زنگ طلایی یا ترکیب آن با یک رنگ دیگر در دیزاین منزل تان بهره مند شوید.

به عنوان مثال، یک مبل با پارچه مبلی مخمل  با رنگ طلایی در کنار گل های کاغد دیوارتان یا یک مبل با پارچه مبلی کتان و راه راه طلایی در کنار اکسسوری و لوازم دکوراسیون، می تواند بهترین نما را ایجاد نماید.


 

در حالی که یک پارچه مبلی گل دار به رنگ طلایی، نمای بسیار جالب و شیکی به مبل تون می دهد، یک مبل راحتی چسترفیلد با چرم طلایی رنگ در دیزاین کلاسیک بسیار عالی خواهد بود یا می توان از مبل راحتی چستر با چرم طلایی برای ایجاد یک دیزاین فوق العاده شیک در منزل بهره برد.

هیچ مبلی چه در بین مبل های جدید و چه در بین مبل های طرح کلاسیک و قدیمی به اندازه ی یک مبل چرم، نمی تواند لاکچری و شیک باشد. مبل های چرم بهترین گزینه برای ایجاد دکوراسیون لاکچری بشمار می روند.