قیمت مبل راحتی در بازارهای مبل تهران،شهریور ۱۳۹7 سال 2018

راهنمای خرید مبل

29 شهریور 1397

در 6 ماهه دوم سال 1397 همه چیز عوض شد گرانی دلار و افزایش قیمت همه چیز که شبیه به کابوسی بیش نیست

واقعا ایا همه اقلام به دلار وابستگی داشتند حتی مبلمان؟ بله متاسفانه ما در ایران بیش از تولید کننده مونتاژ کار هستیم همه مواد اولیه حتی بیش از نیمی از چوب و پارچه مبل از کشور های دیگر وارد ایران می شود این است که قیمت مبلمان مثل یک بمب منفجر شد.


تقریبا تمام تولیدی های مبلمان راحتی امکان عوض کردن و انتخاب رنگ و جنس پارچه مورد نظر را به مشتری می دهند و مشتری می تواند با مراجعه به فروشگاه هایی که پارچه ی مبل عرضه می کنند جنس پارچه و رنگ مورد نظر خود را انتخاب نماید و بر اساس متراژی که از طرف تولیدی مبل برای مبل راحتی شون اعلام شده، خرید خود را انجام دهد. بسیاری از تولیدی های مبل راحتی، در محل خود تولیدی کالیته یا همان آلبومی از پارچه هایی که مناسب مبل راحتی است را در اختیار سفارش دهنده ها قرار می دهند و با این کار، روند انتخاب پارچه ی مبل راحتی را برای مشتریانشان راحت تر می کنند.

میانگین قیمت مبل راحتی در اسفندماه ۱۳۹۶ شمسی از ۴ الی ۵ میلیون است که مطمئنا اگر قصد خرید از برند معروف و معتبر تولید مبل راحتی را دارید، باید بیشتر از این مبلغ که بعنوان میانگین قیمت مبل راحتی اعلام شد، برای خرید مبل راحتی مدنظرتان هزینه کنید.

فرآیند تولید انواع مبل  راحتی و در واقع آماده سازی مبل های راحتی معمولا به طور متوسط از یک تا دو هفته به  طول می انجامد، پس افرادی که قصد تعویض مبل راحتی شان را دارند یا می خواهند اولین مبل راحتی شان را سفارش دهند باید از نظر زمانی برنامه ریزی متناسبی برای سفارش یا خرید مبل راحتی شان داشته باشند.


مبل های راحتی به نسبت سایر انواع مبل به ویژه مبل سلطنتی، قابلیت حمل آسانتری دارند و این بدلیل نوع طراحی و شکل مبلمان راحتی است‌.

به خاطر داشته باشید که از تولید کننده یا نمایشگاه مبلی که مبل راحتی را از آنجا انتخاب کرده اید بخواهید تا به منظور ارسال مبل راحتی تان از بسته بندی مخصوص مبل استفاده کند به ویژه اگر می خواهید مبل راحتی تان را به شهرستان ارسال کنید.


شایان ذکر است ارزان ترین مبل راحتی که در شهریور ماه 1397 توسط ارزیاب های "مبلان" در نمایشگاه ها و تولیدی های مبل شهر تهران مشاهده شده 4 میلیون تومان و گرانقیمت ترین مدل مبل راحتی که در فروشگاه های تهران مشاهده شده حدود 150 میلیون تومان قیمت گذاری شده که فاکتورهایی مانند نوع کلاف، پارچه به کار رفته در مبل راحتی، برند و تولیدی، ضمانت و گارانتی برای مبل راحتی و خدمات پس از فروش مبل راحتی درقیمت آن تاثیر مستقیم دارند.

 

در این وضعیت اقتصادی تاثیر افزایش قیمت دلار بر رشد قیمت مبلمان قابل چشم پوشی نیست.

مبل راحتی در تهران 100 درصد یا گاها بالغ بر 150 درصد رشد را تجربه کرده است. مبل راحتی که با 3 میلیون تومان قابل تهیه بود به بیش از 5 میلیون تومان  و در نمونه کلاسیک و استیل به بیش از دو برابر رسیده است.

مبلمان استیلی که با 8 میلیون میشد تهیه کرد الان کمتر از 20 میلیون معامله نمی شود و این فاجعه است.